Noční soutěž Přetín 2015

Poslední  prázdninový  víkend  tohoto roku se nesl ve znamení hasičů. Byla horká srpnová sobota 29.8.2015 a v obci Přetín pořádal tamní Sbor dobrovolných hasičů noční požární soutěž. Tyto soutěže mají v Přetíně dlouholetou tradici, letos to byl v pořadí již 12tý ročník. Naše družstvo jezdí na tyto akce pravidelně od samého začátku v roce 2001, čili nemohli jsme chybět. Na místo jsme dorazili kolem půl osmé večerní naší Avií, postavili stůl a lavice k sezení. Ve 21 hodin následoval nástup požárních družstev a zahájení soutěže, každé družstvo si vylosovalo své pořadí. Cvičilo se v klasickém požárním útoku a v požárním sportu, šlo si vybrat. My přišli na řadu jako čtvrtí a jeli jsme osvědčenou klasiku. Potěšující pro nás bylo to, že útok nebyl zpestřen žádnými vychytávkami, takže jsme cvičili přesně tak, jak jsme zvyklí. Startovní čára byla umístěna standardně vpravo od základny. Požární útok jsme dokončili úspěšně, ovšem neprobíhalo to zcela hladce.

Sestava našeho družstva:

Petr Hájek - velitel družstva, strojník
Kamil Komiň - rozdělovač
Martin Louda - spoj B
Lukáš Suchý - sací koš
Petr Pelíšek - savice
Daniel Švec - pravý proud
Lukáš Burian - levý proud

Menší problém nastal u rozdělovače, protože jedno céčko bylo odhozeno příliš daleko, takže se musely regulovat kohouty, poněvač voda od stříkačky přišla brzo. I tak se náš tým umístil na stupni vítězů, dosáhli jsme  třetího místa v kategorii klasického požárního útoku. Atmosféra byla pohodová, dobré pivo i klobásy. Dokonce nás přijeli podpořit naši fanoušci z Borov. Zhruba ve 23:45 hodin následoval nástup požárních družstev a vyhlášení výsledků soutěže. Domů jsme vyrazili o půlnoci, samozřejmě s naší rozlučkovou písní "Suška". Cesta zpět ubíhala rychle, auto jsme zaparkovali přibližně v 0:30 hod. Celou sobotní  akci osvětloval kromě  reflektorů  také  veliký měsíc, byl totiž úplněk. Po příjezdu jsme ještě seděli v hasičárně.

Více fotek naleznete ZDE