Historie sboru

Velitel SDH

Správce webu

kamil.ko@seznam.cz

Požární soutěž Červené Poříčí 2018 - II.

Protože poříčským dobrovolným Hasičům realizace jedné požární soutěže za rok očividně nestačí, dali si tu starost a uspořádali letos hned dvě takové akce po sobě (za to palec nahoru). Tou první byla již dříve zmiňovaná  okrsková  soutěž  v  květnu, nyní  v sobotu 14. července 2018 se jednalo "O pohár starosty Č. Poříčí". Nástup požárních družstev plánovaný na druhou odpolední se o něco málo posunul díky dešti, který sice na chvíli vzduch pročistil, ale až do konce bylo stejně dusno. Požární soutěž byla srandamačem  jako vyšitým, s tím jsme počítali už od začátku. Když nám ale byly sděleny podmínky, resp. vychytávky, za kterých  se  jinak  klasický  požární   útok  poběží,  většině  z  nás spadla brada. Ta  v  uvozovkách  záludnost spočívala  (jen  pro muže) v tom, že soutěžící neběželi  jak  jsou  zvyklí, ale každý  si  pořadí  vylosoval:  1 - levý  proud,  2 - spoje B,  3 - rozdělovač,  4 - koš,  5 - pravý proud, 6 - savice, S - strojník. Čili například košař běžel rozdělovač, proudař dělal savice atd. Jediný strojník měl svou pozici jasnou. No na  některých  soutěžích  bylo patrné silné rozčarování, ale  nakonec to všichni  nějak  dali. My byli s výsledkem losování víceméně spokojeni, nikdo moc neprotestoval, ovšem na pořádné umístění to stejně nestačilo. Spoje kolem stříkačky (zadek) se nám povedly celkem slušně, nejvíce to odnesl předek. Zde došlo z nepochopitelných důvodů k zamotání hadic pravého proudu natolik, že na jednom Céčku vznikl uzel doslova jako na tkaničce od bot. Po chvíli zápasení se útok povedlo zdárně dokončit, ani trestné body z toho nebyly. Akorát se to celé časově protáhlo.

Sestava našich družstev

Dračice Muži
velitel družstva, strojník Soňa Hájková Petr Hájek
rozdělovač Lucie Pechová David Voves
spoje B Jana Simetová Jakub Bláha
sací koš Eva Sedláčková Lukáš Suchý
savice Jitka Baumrukrová Josef Sedláček
levý proud Klára Kořínková Kamil Komiň
pravý proud Alice Drdová Petr Pelíšek
čas 36,15 s 50,22 s

Soutěžily zde  samozřejmě také  děti a ženy. Ty byly z taktických důvodů před  vychytávkou  raději ušetřeny. Naši  Soptíci s časem 27,46 s skončili stejně jako všechna dětská družstva (celkem 9) na prvním místě. Dračice si vybojovaly stříbrné 2. místo z osmi, jejich kategorii vyhrály ženy z Předslavi (čas 33,30 s). My  muži se  umístili jako osmí  z devíti družstev celkem. Nad  očekávání  místních zvítězilo domácí družstvo  mužů  z  Červeného  Poříčí s  časem   35,16 s.  Ke  konci  soutěže   předvedli muži  z  SDH  Ostřetice  ukázkový  útok s  dnes  již  historickou   stříkačkou  PS8  a  v samotném závěru   ještě jedna  perlička - požární  útok v podání poříčského "Lazaretu"...  Po vyhlášení výsledků kolem 18té hodiny  sobotní  program  zdaleka nekončil. Následovalo večerní posezení při muzice a volná zábava.  Zde  se  někteří z nás zdrželi  až do tmy. Borovští Soptíci mají od teď volno až do konce letních prázdnin.

Všechny fotky v plném rozlišení ZDE

Starší příspěvky:
Letní tábor dětí 2018