Historie sboru

Správce webu

kamil.ko@seznam.cz

Okrsek a výročí ve Vřeskovicích 2019

Letošní okrsková požární soutěž ve Vřeskovicích se konala v sobotu 25. května 2019, a to od 11:00 do zhruba třetí hodiny odpolední. Až na borovské Soptíky (kteří už letos závodili), se pro ostatní jednalo o začátek požární sezony. Soutěžilo tu celkem 8 družstev dětí, 4 družstva žen a 6 družstev mužů. Aby nedošlo k úrazu na promáčené dráze, cvičilo se nejprve ve štafetě 4 x 100 m, kterou jsme zaběhli jako třetí. Dále následovaly požární útoky. Naše děti byly z jarního Plamenu plny energie a sem do Vřeskovic přijely s jasným cílem - vyhrát. To se jim také povedlo. U borovských žen alias Dračic nastal problém v podobě zauzlovaného béčka. Máme totiž nové hadice které jsou sice perfektní, za to ale těžší (co teprve když jsou promáčené). Není divu, že se smotaný kotouč s takovou hmotností vysmekl z ruky. Každopádně svůj útok ženy dokončily (to je hlavní) a umístily se jako třetí. Nám  mužům to klaplo snad bez problémů a získali jsme první místo. Čili stali se z nás vítězové okrsku. Hlavní cenou byl sud  piva, takže pozitivní motivace určitě nikomu nechyběla...       Putovní pohár z loňského roku jsme zpátky "na otočku" zase přivezli do  Borov. Pokud by některý hasičský sbor vyhrál okrskek třikrát za sebou, zůstává  jim  pohár  natrvalo. Uvidí se,  do příštího  roku  ještě  pořád co trénovat. První 3 místa z této soutěže, tedy my, SDH  Nezdice a SDH Vřeskovice postupují  do okresního  vyřazovacího  kola, které proběhne 8. června 2019 v Mochtíně.

Složení družstva žen a mužů:

Požární útok:  Štafeta 4 x 100 m:
velitel družstva, strojník Soňa Hájková Petr Hájek okno David Voves
rozdělovač Lucie Pechová Kamil Komiň
spoj B Jana Mračková Petr Pelíšek bariéra Lukáš Suchý
sací koš Jana Simetová Lukáš Suchý
savice Iveta Lamplová Josef Tíkal kladina Jakub Bláha
levý proud Petra Hřebcová Josef Sedláček
pravý proud Alice Drdová Jakub Bláha hasičák Petr Pelíšek

čas: 81,98 s 29,59 s čas: 67,13 s

Družstva dětí při útoku:

Starší Soptíci:

Mladší Soptíci:
Lucie Pechová Eliška Hájková
Eva Kovaříková Šimon Sedláček
Karolína Pechová Daniela Lamplotová
Veronika Mračková Veronika Křížová
Petr Hájek Jan Lamplot
Petr Melich Jakub Bláha
Natálie Mora Julie Fořtová
  Adéla Mastná
čas: 21,59 s čas: 34,16 s

Odpoledne od 17ti hodin byla na sále místního kulturního domu zahájena oslava výročí 125 let od zalozění Sboru dobrovolných hasičů ve Vřeskovicích. Na této události hostovali včetně jiných také naši dva členové výboru SDH Borovy, pan Petr Pelíšek a Kamil Komiň. Akce začala položením věnce, dále následovala slavnostní schůze, předání ocenění vlastním členům sboru a na závěr večeře. Prostě vše jak má být. Od osmé hodiny večerní se zde konala taneční zábava, zahrál P. Šimůnek. Sobotní den strávený ve Vřeskovicích byl příjemnou zkušeností, počasí se taktéž povedlo.

Všechny fotky v plném rozlišení ZDE

Starší příspěvky:
Jarní kolo hry Plamen 2019