Historie sboru

Správce webu

kamil.ko@seznam.cz

Požární soutěž Vřeskovice 2018

V poslední prázdninovou sobotu která vyšla na první den měsíce září jsme vyjeli na hasičskou soutěž do sousedních Vřeskovic. Opět se soutěžilo o "Putovní pohár starosty", který vloni i rok před ním vyhráli muži z SDH Ostřetice. Ti ho nyní přivezli s sebou pro letošního výtěze. Akci zde na Pousce provázel v samém počátku menší organizační zádrhel. Soutěž měla původně odstartovat ve 13:30, ale začala až ve dvě hodiny, přičemž organizátoři tuto změnu zapomněli sdělit soutěžícím, možná i sami mezi sebou. Protože jsme stejně jako většina družstev přijeli s předstihem, museli jsme dobu čekat schovaní pod stanem, neboť silně mrholilo a bylo chladno. Někteří dokonce odjeli na benzinu se alespoň ohřát šálkem kávy. Přivezli jsme si dva stany s lavicemi a stoly, Soptíci seděli v hasičském voze se zapnutým vytápěním. Jinak ale letošní léto mělo obdobně jako roku 2015 a 2013 tropické teploty a každý z nás si už nějaké to ochlazení dlouho přál. Škoda akorát, že to přišlo zrovna v tento den. Po krátkém zahajovacím  nástupu  v  rychlosti  odcvičily  požární  útok děti. U nás to byla dvě družstva Soptíků, těm  mladším  pomáhali  při soutěžení  jejich vedoucí. Oběma  se  útok povedl. Dětská  družstva  cvičila z bezpečnostních důvodů s přetlakovým ventilem. Ženy tu měly zastoupení v pěti soutěžních družstvech, borovským Dračicím se trochu zadrhl předek a skončily na pátém místě. Mužských družstev tady bylo šest, my se umístili jako třetí. Shodou okolností jsme měli i startovní číslo 3. Za SDH Vřeskovice si zacvičila také jejich Garda - A, družstvo staršího data postavené ze záloh.

Sestava našich družstev

Dračice Muži
velitel družstva, strojník Soňa Hájková Petr Hájek
rozdělovač Iveta Lamplotová Kamil Komiň
spoje B Jana Mračková Jaroslav Hřebec
sací koš Eva Sedláčková Lukáš Suchý
savice Jitka Baumrukrová Petr Pelíšek
levý proud Jana Hájková Jakub Bláha
pravý proud Petra Hřebcová Josef Sedláček
čas cca 50 s 32,08 s

Své prvenství znovu obhájili muži z Ostřetic, no možná bylo skoro i zbytečné sem ten putovní pohár vůbec vozit...       Dle jejich slov ale nebyli se svým výkonem příliš spokojeni a čas 29:39 s jenž získali prý mohl být lepší. Každopádně na vítězství to stačilo, v těsném závěsu za nimi se umístilo domácí družstvo Vřeskovice - B. Po  odcvičení  většina   soutěžících  odjela  domů,  v  závěru   ještě   starosta Vřeskovic p. Matoušek všechny pozval na taneční zábavu. Ta byla kvůli nepříznivému počasí raději přesunuta na sál zdejšího kulturního domu. Naše letošní sezona byla  oproti těm  minulým trochu střídmější. Měli jsme ve sboru svatbu, oslavu  narozenin  atd., čili nebylo možné být v jednom  dni současně   na  dvou   místech.  Proto nám  odpadly tři původně  plánované  srpnové  akce - Noční  soutěž v Tedražicích (4. 8.), dále Měcholupská lávka (11. 8.) a Pytlovská káď ve Svrčovci (18. 8.).

Všechny fotky v plném rozlišení ZDE

Starší příspěvky:
Druhá požární soutěž v Č. Poříčí 2018