Úvod

Historie sboru

Členská základna

Technika

Funkční označení

Aktuality

Dokumenty

Fotogalerie

Odkazy

 

 

KONTAKT:

 SH ČMS
 Sbor dobrovolných
 hasičů Borovy
 Borovy čp. 16
 psč. 334 01
 ič. 65580648

 Starosta SDH
 
tel. 777 819 217
 Velitel SDH
 
tel. 732 752 642
 
E-mail
 
sdhborovy@seznam.cz

TOPlist

Požární soutěž Měcholupy 2016

Netradiční, zato však velice povedené akce jsme se zúčastnili v poslední červencovou sobotu 30.7. 2016 v obci Měcholupy u Předslavi. Místní Sbor dobrovolných hasičů zde pořádal hasičskou soutěž s názvem „Měcholupská lávka“. Je třeba podotknout, že zde jsme byli vůbec poprvé. Už samotná pozvánka na které stálo „ručníky s sebou“ nasvědčovala tomu, že tahle soutěž bude mít něco společného s koupáním. A taky že ano. Akce se konala od 9:30 v areálu místního koupaliště, přes které byla položena dřevěná lávka. Ta měla šířku kolem 30ti cm a podepíraly ji dřevěné trámky. Hloubka vody asi 1,5 m. Šlo zde o to, aby každé družstvo při soutěžení překonalo koupaliště po lávce, v horším případě vodou. Když někdo spadl, nemusel se vracet na začátek, na druhou stranu se přebrodil. Při požárním útoku nejprve soutěžící proskočili oknem, přičemž náčiní jsme si skrz podávali kyvadlově. Pak přišlo na řadu obávané koupaliště. Nebylo dobré jít těsně za sebou, neboť se lávka snadno rozhoupala a následoval pád do vody. To platilo hlavně v prostředku. Po zdolání (nebo nezdolání) lávky se běželo kolem koupaliště ke stříkačce a dále už klasika útok. Ten byl z bezpečnostních důvodů proveden na sucho, protože v těsné blízkosti vedly dráty vysokého napětí. Časomíra se zastavila až poté, co oba proudaři místo stříkání vypili půllitr piva. 

 Sestava našich družstev
 

                           Požární útok:

            Štafeta:
velitel družstva, strojník Petr Hájek č.1 Miroslav Pošar
rozdělovač Kamil Komiň
spoj B Martin Louda č.2 Josef Sedláček
sací koš Miroslav Pošar
savice Petr Pelíšek č.3 Petr Pelíšek
levý proud Josef Sedláček
pravý proud Jakub Bláha č.4 Jakub Bláha
   
čas 2,02 min čas 3,40 min

Pak  se  běžela  upravená  štafeta  s  hadicí v ruce a  proudnicí  za  opaskem. Každý musel zdolat bariéru
(s pomocí nebo bez), přes lávku, oběhnout koupaliště a předat hadici s proudnicí dalšímu soutěžícímu. Zde byla pravidla nastavena tak, že v cíli štafety musela být hadice ve stejném stavu jako při startu, tedy stočená. Obou disciplin se účastnily družstva mužů i žen. Naše družstvo se zde umístilo na druhém místě z celkových 5ti týmů, časy se sčítaly. V závěru se ještě soutěžilo o nejrychleji vypitý půllitr piva. Nás zde statečně reprezentovali pánové Petr Hájek (nejlepší čas -
1. místo) a Petr Pelíšek (3. místo). Během  slunného  sobotního  odpoledne  se chtě  nechtě  vykoupali  snad  asi  všichni, bylo  opravdu teplo.
O  jídlo  a  pití  nebyla  nouze, sdělo  se  na  lavicích  pod  stanem. Škoda jen, že ve Švihově pořádali rockovou akci "Hrady 2016" a lidé zamířili tam. Příště do Měcholup vyrazíme zas. 
                                
                                                                 
                                                                                                  Všechny fotky v plném rozlišení ZDE

l


Copyright © 2015, SDH Borovy