Úvod

Historie sboru

Členská základna

Technika

Funkční označení

Aktuality

Dokumenty

Fotogalerie

Odkazy

 

 

KONTAKT:

SH ČMS
 Sbor dobrovolných
 hasičů Borovy
 Borovy čp. 16
 psč. 334 01
 ič. 65580648
 
 Starosta SDH
 
tel. 777 819 217
 Velitel SDH
 
tel. 732 752 642
 
E-mail
 
sdhborovy@seznam.cz

TOPlist

Výroční valná hromada Borovy 2017

Výroční valná  hromada Sboru  dobrovolných  hasičů  Borovy  se  letos konala  v  sobotu 21. ledna 2017 v kulturním domě, s účastí 40ti našich členů. Za hosty zde bylo 13 zástupců z okolních sborů, konkrétně z Červeného Poříčí, Vřeskovic, Nezdic a Lužan. Valná hromada se řídila programem, který až na malé vyjímky (např. volba výboru) bývá každoročně téměř totožný. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Začali jsme krátce po 18té hodině. Zahájení a jednotlivé body schůze komentovali funkcionáři výboru SDH Borovy ve složení Josef Sedláček ml. (starosta), Zdeněk Hájek ml. (náměstek starosty), Josef Tíkal ml. (starosta okrsku), Lukáš Suchý (velitel), Zdeněk Kodalík ml. (hospodář) a Václav Kořínek ml. (člen výboru).  Během schůze byl mimo jiné schválen návrh na zvýšení členského příspěvku ze stávajících sta na 150,-Kč. Mezi důležité události v našem sboru za loňský rok 2016 patří založení soutěžního družstva žen, které je i řádně zapsáno. Děvčata si zvolila výstižný název "Borovské Dračice". Dalším neméně významným počinem bylo získání dotace k pořízení nového dopravního prostředku. Jedná se o vůz značky Mercedes Sprinter v hasičských barvách, s majákem a vysílačkou. K němu byl zakoupen i přívěs, pro převoz požární stříkačky a náčiní. Dále byla obecním úřadem odkoupena louka s parkovištěm před železniční zastávkou, která bude sloužit jako hřiště a hasičské cvičiště. Velkou zásluhu lze v těchto případech připsat starostovi obce Borovy panu Jiřímu Černému, kterému patří náš DÍK. Do roku 2017 jsme si vytýčili jako hlavní cíle nadále se  aktivně podílet při požárním sportu, podporovat činnost mladých hasičů, uspořádat Masopust a požární soutěž v naší obci.
                                                 
Během večeře při níž se podával guláš s chlebem a navazujícím hasičským bálem se promítaly fotky ze soutěží, kterých jsme se v loňském roce zúčastnily (cca 700 vybraných snímků). Hrála tradičně skupina Orient. Cen do tomboly bylo požehnaně, losování proběhlo několikrát během večera. Nad prodávanými chuťovkami se brzy zaprášilo. Zábava ani zdaleka nekončila po půlnoci, tancovalo se a poslední lidé stepovali u baru ještě něco po čtvrté hodině ranní.

Protože byla nemalá zima, na sále kulturního domu jsme topili plynovými saharami už od čtvrtečního večera, neboť zdi byly prochladlé od mrazů, které nám nový rok uštědřuje v plné parádě. Možná že ve srovnání s dřívějškem není až tak chladno jak se zdá, ovšem většina z nás již odvykla. Vždyť pořádnou zimu jsme tu měli naposledy na přelomu let 2010/2011, kdy kromě slabé oblevy v tento čas, napadl sníh na sv. Martina a roztál až koncem března. To už je 6 let.


                                                                                                  Všechny fotky v plném rozlišení ZDE
f


Copyright © 2015, SDH Borovy