Požární soutěž Nezdice 2017

Již druhým rokem po sobě v sobotu 27. 5. 2017 pořádali dobrovolní hasiči v Nezdicích (u Přeštic) okrskovou požární soutěž. Ta byla letos spojená s  akcí "Nezdický hasičák", čili jednalo se  v  podstatě o dvě soutěže dohromady. Začalo se ve 14 hodin, přičemž první soutěžní  disciplínou byla štafeta  mužů 4 x 100 m. Ta se nám na poprvé nezdařila, neboť při předávání proudnice došlo k jejímu upuštění na zem a byli jsme diskvalifikováni. Povedlo se to až na druhý pokus, ovšem s jinou sestavou soutěžících (nesmí cvičit stejní lidé). Po štafetách přišly na řadu požární útoky dětí, žen a nakonec mužů. Za borovské děti nám tu soutěžily 2 družstva - mladší a starší, oběma to vyšlo. V kategorii žen se borovským Dračicím taktéž dařilo a požární útok provedly perfektně bez problémů. Nám mužům se útok zpočátku vyvíjel velice slibně a s výsledným časem kolem 34 s jsme mohli být nejlepším. I v tomto případě se vloudila chybička. Přesto že náš výkon byl bez výraznějšího zakolísání, zapomněli jsme ovšem odhodit dotahovací klíč mimo základnu, za což nám připsali 10 s navíc. Trestními  body se vůbec během sobotního odpoledne nešetřilo a nebyli jsme zdaleka jediní, kdo něco "vyfasoval". Byla tu i myšlenka umazat trestné body všem, ale poměr časů by se stejně nezměnil. V závěru soutěže jsme narychlo postavili ještě jedno družstvo mužů, které vlastně soutěžilo samo se sebou. Bylo to každopádně z legrace a mimo soutěž. Zde na okrsku jsme jako muži skončili třetí, Stropčice druzí a domácí Nezdice jako první.

Sestava družstev při požárním útoku

Dračice Muži

Legendy

velitel družstva, strojník Soňa Hájková Petr Hájek Josef Tíkal
rozdělovač Iveta Lamplotová Kamil Komiň Martin Louda
spoje B Jana Mračková Josef Sedláček Karel Mora
sací koš Pavlína Strejcová Lukáš Suchý Miroslav Pošar
savice Jitka Baumrukrová Petr Pelíšek Petr Pelíšek
levý proud Alice Drdová David Voves Tomáš Voves
pravý proud Petra Hřebcová Jakub Bláha Martin Voves
čas 39,22 s 33,76 + 10 s -

Sestava mužů při štafetě 4 x 100 m

Družstvo A Družstvo B
č. 1 Lukáš Suchý Josef Sedláček
č. 2 Jaroslav Hřebec Jaroslav Hřebec
č. 3 Jakub Bláha Petr Hájek
č. 4 David Voves Petr Pelíšek
čas diskvalifikace 67,81 s

Dračice se umístily  na druhém místě a borovské děti obsadily třetí a šesté místo s časy 30,22 s (starší) a 44,31 s (mladší). Na "Nezdickém hasičáku" pak Dračice dosáhly rovněž druhého místa, my muži jsme skončili jako první. Mezi námi a nezdickými odjakživa panuje soutěžní rivalita a každé vítězství vždycky něco stojí. Družstva  na prvních třech  místech stejně jako loni postupují do  vyšší  ligy, takže se s největší pravděpodobností opět  setkáme  na  vyřazovacím  kole  OSH  v  Mochtíně. Celkem tu bylo 7 soutěžních družstev mužů, 6 družstev žen a 7 družstev dětí. Po skončení soutěže zde na hřišti TJ hrála až do noci živá muzika v podání tří kapel. První byla dechová, druhá hrála nejlépe... a ta třetí, to už bylo silně punkové. Akce se povedla a letos vůbec poprvé měli nezdičtí  hasiči občerstvení plně ve své režii, takže klobásy, pivo, limonády atd. prodávali sami.

Fotky v plném rozlišení ZDE