Úvod

Historie sboru

Členská základna

Technika

Funkční označení

Aktuality

Dokumenty

Fotogalerie

Odkazy

 

 

KONTAKT:

SH ČMS
 Sbor dobrovolných
 hasičů Borovy
 Borovy čp. 16
 psč. 334 01
 ič. 65580648
 
 Starosta SDH
 
tel. 777 819 217
 Velitel SDH
 
tel. 732 752 642
 
E-mail
 
sdhborovy@seznam.cz

TOPlist

Letní tábor 2017

Po delší odmlce (naposledy r. 2013) jsme znovu uspořádali tábor mladých hasičů mimo naší obec. Zatímco vloni se jednalo pouze o víkendovou záležitost v areálu MŠ Borovy, letos byla akce spojena s táborem přeštických Skautů. Tato spolupráce vycházela již z dřívějších zkušeností, které byly vždy perfektní. Díky tomu se nám podařilo dosáhnout profesionálního zázemí, bez kterého by to šlo jen stěží. Tábor se konal od soboty 2.7. do neděle 9.7. 2017 na louce mezi obcemi Přetín a Strýčkovice (PJ), konkrétně za Chumeckým mlýnem. Měli jsme tu celkem 14 dětí z našeho Sboru dobrovolných hasičů (říkají si Soptíci), o které se po celý týden svědomitě starali jejich vedoucí, jmenovitě slečna Klára Kořínková, paní Iveta Lamplotová a pan Petr Pelíšek. Denní režim byl pojat v takovém mini vojenském stylu, takže ráno budíček, rozcvička, nástup atd. Stravování probíhalo společně se Skauty ve stanové jídelně. Pro mladé hasiče byl připraven bohatý program, rozhodně se nikdo nenudil. Děti vyrazily třikrát na "vejšlap" do Strýčkovic a Přetína poznávat okolí, v úterý si zacvičily požární útok. Za tímto účelem jsme hasičským vozem dopravili požární stříkačku, přičemž se cvičilo na stráni pod lesem. Mimo to mladí hasiči také trénovali střelbu se vzduchovkou na terč. Ve středu se pak přijeli podívat i rodiče. Během týdne samozřejmě  nechybělo  koupání v  mlýnském  náhonu, volný  čas po  večerech  se trávil  kolektivní  hrou a společným posezením u táborového ohně za zpěvu v doprovodu kytary a houslí.


Nejdelší, celodenní výlet Soptíci absolvovali ve čtvrtek, kdy se Skauty navštívili sousední skautský tábor Drnovka u Merklína. V nohách měli celkem 17 km. V neděli pak před 10tou hodinou ranní odjeli mladí hasiči k domovu, ovšem  naše stany zde zůstaly. Zapůjčili jsme je Skautům, neboť jejich táboření trvalo o 7 dní déle. Letošní tábor mladých hasičů se vydařil, bylo tu slunečné počasí a nikdo z dětí nebrečel, což  je  úspěch. Ostudu  jsme  neudělali. Co  se týče  příprav, probíhaly  ve 3 fázích. Nejprve o víkendu týden před konáním se sekaly zarostlé břehy náhonu a následující pátek jsme Skautům vypomohli se stavěním  stanů. V sobotu ráno pak  následovaly finální práce - stěhování  materiálu  ze  mlýna  na  louku a výstavba stanů hasičského tábora.

Na materiálním zabezpečení akce se za SDH Borovy podíleli: Zdeněk Hájek st., Lukáš Suchý, Petr Pelíšek, Kamil Komiň, Petr Hájek, Josef Sedláček, Martin Voves, Miroslav Pošar, Lukáš Burian, Jakub Bláha, Zdeněk Kodalík, Zdeněk Hájek ml., Václav Kořínek, Petr Lamplot, Klára Kořínková.
 


                                                                                                  Všechny fotky v plném rozlišení ZDE
l

Copyright © 2015, SDH Borovy