E-mail

sdhborovy@seznam.cz

TOPlist

Požární soutěž Vřeskovice 2017

Na "Pohár starosty obce Vřeskovice" jak se hasičská soutěž v požární klasice jmenovala, jsme se vypravili odpoledne 9. září 2017. V tu sobotu byl náš  program  doslova  nabitý, přičemž tahle událost se stala jednou z několika akcí toho dne. Dopoledne bylo třeba nachystat hřiště u nás v Borovech, protože  jsme  tu  pořádali fotbal  a  pouťovou  zábavu. Stavěli jsme  stan a lavice, připravovali  stánek s občerstvením a lajnovalo se hřiště. Vřeskovice přišly na řadu po obědě. Na místo konání - na "Pousce" za kulturním domem  jsme  přijeli včas. Zde byl program následující: ve 13 hod. prezentace družstev, ve 13:30  zahájení  soutěže,  dále  požární  útoky žen, dětí a  mužů, vyhodnocení  s  předáním  cen  a  závěr s posezením při hudbě. Startovné 150-Kč. Vřeskovičtí hasiči měli hojnou účast, neboť se zúčastnilo celkem 6 družstev dětí, 8 družstev žen a 10 družstev mužů. Protože jsme pospíchali zpět na naší borovskou akci, odcvičili jsme po předchozí domluvě ve všech třech soutěžních kategorií přednostně. Všechna dětská družstva se po vzoru Č. Poříčí umístila jako první, konkrétně naše děti Borovy A to měli za 35,50 s a družstvo Borovy B za 27,34 s. Dračicím jejich útok pokazil vadný terč. Signální terčík se při nástřiku překlopil, ale vzápětí se vrátil zpět do výchozí polohy. To se tady stalo několikrát, technika zlobila více než vloni. Ve finále z toho Dračice vytěžily maximum. Byl jim povolen opravný pokus při kterém  doslova  převálcovaly  ostatní  ženy a vybojovaly si 1. místo.  V kategorii mužů jsme skončili na 4. místě. Měli jsme lehký zádrhel na zadku, takže se to trochu opozdilo. Protože zde opět soutěžili muži z SDH Ostřetice, není těžké uhodnout kdo vyhrál... Každopádně předvedli parádní útok.

čas 36,35 s 36,80 s

Soutěžilo se o  putovní pohár  starosty  obce, hlavní  cenou byl sud  piva. Ostatní získali klasický pohár s diplomem a další zajímavé věci. Na vyhlášení výsledků jsme už čekat nemohli a proto ceny i za nás muže převzaly Dračice. U  nás  se  po  návratu  hrál  tradiční  fotbalový  zápas  ženatí  vs.  svobodní,  výkop v 17 hodin. Skončilo to sice remízou 1:1, nakonec ale vyhráli ženáči na penalty. Od 19ti hodin pak tady na  hřišti začala jako každoročně  pouťová  zábava.  Celou  dobu  zhruba  do  druhé  hodiny ranní  zde k  tanci a poslechu nonstop hráli DJ. Tripple X a DJ. Križík. O jídlo bylo samozřejmě také postaráno, místo klobás se letos prodávaly čerstvě pečené křupavé bramboráky a kyselé zelí s křenem z "polní kuchyně" pana Josefa Hlávky.  Akorát  to  počasí  se  moc  nepovedlo.  Měli  jsme  tu oblačno  a  teplo taktéž žádná  sláva. Chvílemi i poprchávalo. Druhý  den v neděli ráno pak následovalo pouťové procesí (zkrácené kvůli dešti) a odpoledne jak jinak než úklid.