Úvod

Historie sboru

Členská základna

Technika

Funkční označení

Aktuality

Dokumenty

Fotogalerie

Odkazy

 

 

KONTAKT:

 SH ČMS
 Sbor dobrovolných
 hasičů Borovy
 Borovy čp. 16
 psč. 334 01
 ič. 65580648

 Starosta SDH
 
tel. 777 819 217
 Velitel SDH
 
tel. 732 752 642
 
E-mail
 
sdhborovy@seznam.cz

TOPlist

Výroční Valná hromada Borovy 2019

         V sobotu dne 19. 1. 2019 proběhla od 18ti hodin na sále kulturního domu v Borovech tradičně výroční Valná hromada místního Sboru dobrovolných hasičů. Dle stanov SH ČMS musejí být Valné hromady celorepublikově  uspořádány  nejdéle  do  konce  měsíce   ledna   následujícího  roku,  což  jsme s týdenní rezervou splnili. Stejně jako vloni byla přítomna nadpoloviční většina dospělých členů, čili schůze byla  ustanovení schopná. Jako zástupci z okolních sborů dorazili: za SDH Lužany paní Štichová a Lindnerová, za SDH Nezdice Miroslav Hořký a Václav Tíkal, za SDH Vřeskovice Dušan Pelíšek, za SDH Stropčice Josef Jindřich, za SDH Červené Poříčí Karel Duchek, Věra Waldmanová a Martina Kubešová, za SDH Sobětice Lenka Hájková. Povstáním a minutou ticha byla hned v zahájení uctěna památka našich členů, kteří  nás navždy opustili  v loňském roce. Jsou to pan Luboš Trnka, Josef Sláma a pan Zdeněk Kodalík starší, zasloužený velitel a kamarád, který hasičině věnoval mnoho svého času. Dále následovalo  seznámení  s programem  Valné hromady a  vlastní  schůze. Výbor SDH Borovy byl doplněn o  dva  nově  zvolené  členy - vedoucí  mládeže  pan  Petr  Pelíšek  a  Kamil Komiň.  Borovští Soptíci  se v loňském roce rozrostli o sedmičlenné družstvo starších (do 15ti let), takže v současnosti máme ve sboru 21 dětí. Hospodařili jsme bez finančních  ztrát. Pro  rok 2019 je  nadále naší prioritou fungování v oblasti požárního sportu jak na úrovni dospělých (muži i ženy), tak na úrovni mládeže, neboť právě ti nejmenší jsou bezesporu naše budoucnost. V tomto roce zároveň proběhne rekonstrukce požární zbrojnice, která spočívá ve výměně oken a jejím zateplení. To vše díky finanční podpoře OÚ Borovy, za což vděčíme starostovi obce panu Jiřímu Černému. Taktéž plánujeme provést opravu hasičských překážek, na kterých se již za ta léta nemilosrdně podepsal zub času.


 

 

 

 

 

 

                                           
 

Před  samotným závěrem  Valné hromady  ještě proběhla  diskuse, ovšem  nikdo  se  o  slovo  nepřihlásil. K večeři se  podával  guláš  s  chlebem  z kuchyně pana Pánovce z Přeštic, bylo  připraveno  na 78  porcí. Ve  20  hodin začala taneční zábava - Hasičský bál. Letos  nám tu zahrála  pro  nás  zcela  nová  kapela s názvem Pošumavská muzika. Účast na bále 57 platících osob (vstupné 100,-Kč), celkově kolem 80ti lidí, neboť vlastní členové SDH měli vstupné zdarma. Do tomboly jsme nasbírali úctyhodných 130 cen všeho druhu, od zrní v pytlích přes brambory až k mobilnímu telefonu či cenným poukázkám. Lístky do tomboly byly dvojí. Ty v hodnotě 50,-Kč vyhrávaly všechny, lístky za 10,-Kč se losovaly. K prodeji ani letos nechyběly domácí chuťovky, které nachystaly borovské Berušky. Letošní Hasičský bál neměl chybu, konec cca v 03:15.

Druhý den v dopoledních hodinách následoval jako vždy po této akci úklid sálu se vším všudy. Díky tomu byla neděle doslova "zalita sluncem"......,       ovšem v pondělí oblačno, místy přeháňky...

                             
                                                                                                  Všechny fotky v plném rozlišení ZDE

l

Copyright © 2015, SDH Borovy