Nácvik na jarní Plamen v Č. Poříčí 2022

První květnovou sobotu 7.5. 2022 jsme se zúčastnili s Mladými hasiči přípravy na jarní kolo hry Plamen v Červeném Poříčí, které na "ostro" proběhne 21. května 2022 v obci Rabí. Nejednalo se výhradně o trénink, nebo vyloženě o požární  soutěž  nanečisto, byla  to  spíš taková tréninková soutěž se vším všudy tak, jak to bude vypadat za 14 dní. Akce se konala od 10:00 zhruba do 14ti hodin. Včetně borovských Soptíků zde také byly děti z SDH Nezdice, Lhovice, Švihov, Dolany a domácí z Červeného Poříčí. Trénovalo se výhradně v disciplínách, ve kterých se soutěží na jarním Plamenu. Organizace  byla kolektivní, čili každý sbor přispěl svou měrou (materiál, rozhodčí). Tak třeba my borovští jsme zabezpečovali požární útok s naší červenou (zásahovou) stříkačkou PS12, nezdičtí měli na starosti štafetu požárních dvojic, SDH Č. Poříčí zajišťoval štafetu 4 x 60 m a hasiči ze Švihova zase požární útok CTIF. Tyto kolektivní nácviky mají výhodu ve společném využití soutěžního náčiní, tudíž není potřeba, aby si každý sbor pořizoval vlastní překážky. Před vyhlášením výsledků následovalo občerstvení a pak již cesta domů. Děti si odvezly medaile, diplomy a lízátka. Naši se umístili na čtvrtém místě z pěti, což pravda není důvod k jásání, ale vzhledem k dlouhodobému nedostatku soutěžících to není až tak zlé.

Fotky v plném rozlišení ZDE